دانلود آهنگ
بایگانی خرداد ۱۳۹۶ :: حسابداری 2015

حسابداری 2015

دانش هرکس نه دارایی اوست و نه سرمایه او بلکه بدهی اوست به جامعه

حسابداری 2015

دانش هرکس نه دارایی اوست و نه سرمایه او بلکه بدهی اوست به جامعه

حسابداری 2015

آخرین نظرات

۲۸ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۱
خرداد


🔰🔰

پاسخ:


🔸بر اساس ماده ۱۳ آئین نامه تحریر دفاتر قانونی تبصره ۳

در مواردی که دفاتر موضوع این آیین نامه توسط مقامات قضایی یا سایر مراجع قانونی و یا به عللی خارج از اختیار مودی از دسترس مؤدی خارج شود و صاحب دفتر از تاریخ وقوع این امر حداکثر ظرف سی روز دفاتر جدید امضاء، پلمب و عملیات آن مدت را در دفاتر جدید ثبت کند، تاخیر ثبت عملیات در این مدت به اعتبار دفاتر خللی وارد نخواهد کرد.


🔸طبق بند ۶ ماده ۲۰ (موارد رد دفاتر) در اجرای مقررات تبصره ۳ ماده ۱۳ این آیین نامه در مواردی که دفاتر مزبور به ادعای مؤدی از دسترس وی خارج شده باشد و غیراختیاری بودن موضوع مورد تاییداداره امور مالیاتی ذیربط قرار نگیرد موجب رد دفاتر و مشمول بند ۳ ماده ۹۷ خواهد شد.

 • عباس اسماعیلی
۲۱
خرداد

🔹 بدلیل اهمیت چک در مراودات تجاری، قانون ویژه ای با نام «قانون صدور چک» تصویب شده است.

🔹 در یکسری شرایط خاص و با رعایت مسائلی، چک دارای جنبه "کیفری" می شود یعنی صادرکننده چک بی محل و برگشت خورده، تحت شرایطی مجازات "زندان" برای او تعیین می شود.

🔹 اگر چک ظرف مدت 6 ماه پس از تاریخ صدور، به بانک ارجاع و "گواهی عدم پرداخت" صادر شود، چک جنبه "کیفری" پیدا می کند.

 • عباس اسماعیلی
۲۱
خرداد

🔸آیا رانندگان بین شهری شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی می‌توانند از معافیت حق بیمه استفاده کنند؟

🔰🔰

🔸خیر، کارفرمایان رانندگان حمل‌ونقل بار و مسافر بین شهری که در کارگاه‌ها و موسسات مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال دارند، مکلف‌اند لیست و حق بیمه این‌گونه افراد را وفق مقررات به سازمان ارسال و پرداخت کنند.

 • عباس اسماعیلی
۲۱
خرداد

🔰🔰

🔸همه فعالیت های تولیدی که در مناطق مختلف کشور شروع می شود به مدت ۵ سال از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

🔸در صورتی که این فعالیت تولیدی و معدنی به یک منطقه محروم گسترش یابد سازمان امور مالیاتی کشور این واحد را به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات معاف می کند.

🔸نظام مالیاتی جدید واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی را تا ۷ سال از پرداخت مالیات معاف کرده و معافیت مالیاتی واحدهایی که در شهرک های صنعتی مناطق محروم فعالیت می کنند ۱۳ سال است.

🔸شرکت هایی که بر مبنای سیاست های دانش بنیان تشکیل شوند به مدت ۱۵ سال از پرداخت مالیات معاف می شوند.


 • عباس اسماعیلی
۲۰
خرداد


در اظهارنامه اجاره املاک مودی می بایست اطلاعات تمام املاک / مستاجرین مربوط به یک واحد مالیاتی با کلاسه پرونده های متفاوت را در یک اظهارنامه ثبت نماید (اگر تمامی ملک ها در یک حوزه باشند می بایست همه ملک ها را در یک اظهارنامه ثبت شوند) .


 • عباس اسماعیلی
۱۷
خرداد


دریافت
حجم: 1.77 مگابایت

 • عباس اسماعیلی
۱۷
خرداد

کارفرمایان حق دارند از نتیجه بازرسی های انجام شده توسط بازرسان سازمان از کارگاه خودو یا نتیجه

بازرسی های انجام شده از دفاتر قانونی باخبر شوند و در صورتی که لازم بدانند ، توضیحاتی را به نتیجه بازرسی

کارگاهی اضافه کنند و یا به آن اعتراض نمایند. 


از تاریخ تحویل لیست حقوق و دستمزد کارگران هر کارگاه به شعبه، سازمان تامین اجتماعی مکلف است هرگونه 

نقص و اختلاف یا مغایرت احتمالی را حداکثر ظرف ۶ ماه به کارفرمای مربوطه اعلام نماید. 


کارفرمایان حق دارند به میزان بدهی برآوردی تعیین شده از سوی شعبه تامین اجتماعی حداکثر ظرف ۳۰ روز ازتاریخ ابلاغ اعتراض کنند، سازمان مکلف است به این گونه اعتراض ها در فرصت مقرر در هیات بدو ی تشخیص

مطالبات رسیدگی نماید. 

 • عباس اسماعیلی
۱۷
خرداد

آیا مبادلات کالا و خدمات بین دو شرکت که هر کدام جداگانه در یکی از مناطق ویژه اقتصادی مقیم باشند مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده می گردند؟

با توجه به روح قانون و مقررات و باستناد بخشنامه های صادره در این خصوص به شماره های 54409-1388/5/26 و 200/93/29- 1393/3/29 (ابلاغ دادنامه شماره 619/612-1392/9/4 هیات عمومی دیوان عدالت اداری ) و 200/94/6-1394/1/26  ، به نظر می رسد مبادله کالاها و خدمات بین فعالان اقتصادی مقیم در هر یک از  مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده نباشد و این معافیت به نظر، قابل تسری به آن دسته از فعالان اقتصادی که به صورت جداگانه در هر کدام از این مناطق مقیم باشند نیز ، خواهد بود .

 • عباس اسماعیلی
۱۳
خرداد


به این منظور می بایست نسخه جدید اظهارنامه را نیز در مسیر قبلی نصب نمود و یا از مسیر قبلی فولدر TSTFiles را Copy نموده و در مسیر جدید کنار فایل اجرایی (exe) نرم افزار paste نمایید. لازم به ذکر است مودیان گرامی به منظور تهیه پرینت از اظهارنامه خود می بایست فولدر TSTFiles را داشته باشند.


مسیر پیش فرض اظهارنامه اشخاص حقوقی: C:\Program Files\Ezharnameh Hoghooghi1395


مسیر پیش فرض اظهارنامه اشخاص حقیقی: C:\Program Files\Ezharnameh Haghighi1395


مسیر پیش فرض اظهارنامه املاک: C:\Program Files\Ezharnameh Amlak1395

 • عباس اسماعیلی
۱۳
خرداد


 • عباس اسماعیلی
۱۲
خرداد🔹 کالاهای سرمایه‌ای معمولاً دارائی‌های ثابت هستند و عمدتاً شامل دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی می‌شوند که برای ساخت کالاهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. زمین، پول، اوراق قرضه و نظایر آن جزء کالاهای سرمایه‌ای به‌شمار نمی‌روند.

🔹 کالا ممکن است غیر از سرمایه‌ای بودن واجد جنبه‌های دیگر نیز باشد. مثلاً اتومبیل با آنجا که برای استفادۀ شخصی خریداری و استفاده می‌شود کالای مصرف بادوام است و تا آنجا که جهت حمل مسافر با کرایه یا فروش خدمات حاصل از آن خریداری و استفاده می‌شود کالای سرمایه‌ای است.

🔹 بنابراین می توان گفت برخی از کالاها تا درصد معینی سرمایه‌ای و با درصدهای دیگر مصرفی و یا احیاناً واسطه‌ای می‌باشند. کم یا زیاد شدن درصدهای مذکور در ترکیب استفاده از کالا تابع اقتصاد جامعه و در کوتاه مدت ثابت است.


 • عباس اسماعیلی
۱۲
خرداد


از اوایل خرداد ۱۳۹۶سازمان امور مالیاتی کشور اظهارنامه های مالیاتی مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۵ را از طریق سایت Tax.gov.irدر دسترس مودیان مالیاتی قرارداده است،

با توجه به اینکه در اظهارنامه مالیاتی جدید تغییراتی ایجاد شده که لازم است مودیان مالیاتی از آن مطلع باشند.خانه حسابدار سعى نموده است با ارایه مطالب اموزشى و ارایه پاسخ به سوالات احتمالى دوستان ، شرایط ارسال یک اظهارنامه کامل را فراهم اورد.


فهرست تغییرات ایجاد شده اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال95:

 • عباس اسماعیلی
۱۲
خرداد


یکی از مواردی که در ایام منتهی به نوروز برای افراد بسیار مهم می‌شود میزان پاداش و سنوات پرداختی به آن‌ها است که البته برخی از صاحبان کار در محاسبه و پرداخت اصول را رعایت نمی‌کنند.
 • عباس اسماعیلی
۰۹
خرداد

تصمیم اصلی که حسابرس در خصوص شواهد می گیرد بستگی به نوع و مقدار مناسب شواهد موردنیاز داردکه میتواند شامل چهار تصمیم زیر باشد:
نمونه وروشهای نمونه گیری و 1-روشهای حسابرسی2-اندازه نمونه 3-انتخاب اقلام 4-زمانبندی انجام کار حسابرسی

برای اینکه شواهد حسابرسی قابل اعتماد باشد باید دارای 8 ویژگی ذیل باشد:
 • عباس اسماعیلی
۰۸
خرداد

🔹 راس گیری🔹

راس گیری فاکتور عبارت است از پیدا کردن یک تاریخ واحد برای تعدادی فاکتور با مبالغ و تاریخ های مختلف...

ممکن است به شما به عنوان یک حسابدار تعدادی فاکتور  از یک مشتری داده شود و از شما بخواهند که برای فاکتورها راس گیری کنید...

به طور مثال شما سه فاکتور به تاریخ ها و قیمت های زیر دارید

فاکتور 1 👈 95/10/01 مبلغ 1،000،000  ریال

فاکتور2 👈  95/10/15 مبلغ 2،000،000  ریال

فاکتور3 👈 95/11/01 مبلغ 3،000،000  ریال

 ✔️نحوه ی راس گیری 👇

 • عباس اسماعیلی